22 Nisan 2016 Cuma         HER GÜNE YENİ BİR DERS!
        
        Klişe olmasın diyordum ama öyle bir serzeniş günümdü bugün .Bana ders olsun dediğim bir gün yazmak lazım ki unutmayayayım her okuduğumda kendime yeni sorular sorayım.
       Ben deniz yengeç burcuyum sorumluluğun insan bedeninde hayat bulmuş hali yengeç.Hiç kendini övüyor sanmayın aksine sorumluluğu budalaca yaşar yengeç .Sırtına yüklersin yüklersin de bir tutamını düşürse yine kendine kızar bu yandan yandan giden eşrefi mahlukat.
     Birde hiiiç sorumluluğu derdi sıkıntısı yokmuş gibi yenilerinin altına girer hemde en iyisini yapsın ister vicdan koyar ,sağlık koyar ortaya da yine görevinden ödün vermez.Süzme süzme dersiniz bunları görünce işin mi yok bacım biraz otur yerine hayır demeyi öğren dimi .Yok ilahi ışık görür o herşey de kutsallık ve kutsanmışlık ile yıkar her eline aldığını yaptığını .
     Birde mıknatıs gibi çekerler belayı :)Hasedini ,yalancısını ,dedikoducusunu hep bunların çevresindedir ,önce anlamaz garibim kendi gibi lay lay lom kuşlar ,böcekler, çilekler, tabiat ,hoşgörü sonra bakar ki astar kılıf ters imiş enseye kendinden bir tokat.
     Birde önce anlatmaya çalışır kendini sanki karşısındakine verir en güzel şansları zira yeni bir sorumluluk almıştır kendince ,herkes iyi niyetli olsa keşke.Senin elinde sihirli değnekmi var kuzum otur oturduğun yerde ,adama pabucunu ters giydirirler öyle.
    Birde siyaset yapamaz:) Yada yaptığını zanneder ama dümdüz hatun içi dış dışı iç bu seferde kendi lafı ile vururlar ,alem  akıllı senin gibi saf nerde?
    Sorumluluk abidesidir bu yengeç kapkalın kabugu ile kayaları taşır yavaş gider ama dünyalar aşır ,
sert zannedersin ama kalın kabuk yumuşak korkak bir çocuk saklar içerde ,sen nelerde saklıyorsun içerde ne zaman doldurdun onca acıyı ne zaman sığdırdın bunları.Yokmudur bunun bir sınırı?
   Yükle yükleyebildiğin kadar kotasız acıyı!
     

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder